Alior Bank- ubezpieczenie do kredytu

/Alior Bank- ubezpieczenie do kredytu

Alior Bank- ubezpieczenie do kredytu

Alior Bank- ubezpieczenie do kredytu
5 (100%) 6 vote[s]

Alior Bank proponuje swoim klientom ubezpieczenie kredytu w różnych wariantach. Możemy wybierać spośród pakietów świadczonych przez Metlife, Pramerica oraz Generali. Każdy z zakładów ubezpieczeń przygotował specjalną ofertę. Nie ma tutaj bezpośredniego podziału na ubezpieczenia do kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Pakiet MetLife- Pewne Wsparcie

Pakiet Pewne Wsparcie powstał dzięki współpracy Alior Banku ze światowym liderem ubezpieczeń- MetLife TUnŻiR S.A. Stworzony zestaw ubezpieczeń kredytowych to możliwość wyboru spośród trzech wariantów: Srebrnego, Złotego oraz Platynowego. Koszt miesięcznej składki zaczyna się od 28 zł. Obejmuje ubezpieczenia na wypadek śmierci oraz śmierci i trwałego inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku. Zawarcie umowy możliwe jest porzez infolinię lub w oddziale. Przy czym oferta kierowana jest tylko dla biorących lub spłacających kredyt.

Pakiet MetLife dedykowany jest osobom w wieku od 18 do 64 lat. Przez pierwsze dwa miesiące obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej zapłacimy tylko za cenę jednej składki. W Alior Banku możemy wykonać dyspozycję automatycznego jej pobierania. W przypadku śmierci ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego uposażony otrzyma dwa świadczenia. Ochrona rozpoczyna się z dniem określonym w polisie. Wypłata świadczeń następuje już od 1% inwalidztwa.

Odstąpienie od umowy możliwe jest w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia ustnie (poprzez infolinię) lub pisemnie. Ochrona wygasa w dniu otrzymania przez MetLife oświadczenia o odstąpieniu. Te same formy obowiązują przy rozwiązywaniu umowy, a koniec ochrony następuje z końcem okresu za jaki została opłacona składka.

Pakiet Mocno Bezpieczny Generali

Pakiet Mocno Bezpieczny to ochrona na wypadek śmierci, trwałego całkowitego lub częściowego inwalidztwa oraz śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (również w środku lokomocji) pobytu w szpitalu, rehabilitacji będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku. Przystąpienie do pakietu, jaki oferuje Generali możliwe jest poprzez infolinię oraz w palcówce. Produkt kierowany do osób w wieku od 18 do 65 lat w wariancie rocznym oraz do 64 roku życia w opcji dwuletniej. Wysokość składki jest tu zależna od pakietu, wariantu, sumy ubezpieczenia oraz częstotliwości opłacania.

W ramach assistance skorzystamy z opieki medycznej, opieki nad osobami oraz zwierzętami, organizacji procesu rehabilitacji, pomocy psychologa oraz całodobowych usług informacyjnych Infolinii Medycznej.

Generali oferuje aż 15 różnych pakietów zróżnicowanych ze względu na okres ochrony i wysokość składki. Znajdziemy tutaj ubezpieczenia rodzinne oraz indywidualne. Tak duże spektrum produktów pozwala na indywidualne dopasowanie ich do potrzeb oraz finansów klienta. Odstąpić od umowy można w ciągu 30 dni od jej podpisania. Natomiast rezygnacja obejmuje 30-dniowy okres wypowiedzenia.

Ubezpieczenie na życie Pramerica

Koszt ubezpieczenia na życie Pramerica zaczyna się od złotówki dziennie. Suma ubezpieczenia na dożycie to nawet 100 000 zł. Towarzystwo daje do wyboru dwa warianty umowy: „Niezawodne Wsparcie” oraz „Wsparcie w Chorobie”. Pierwsze z nich jest typowym ubezpieczeniem na życie z ofertą rozszerzoną do ochrony w razie nieszczęśliwego wypadku, wypadku w pracy i komunikacyjnego. Polecane dla osób, które chcą zabezpieczyć bliskich w razie swojej śmierci. Pakiet „Wsparcie w Chorobie” to opcja dla klientów myślących o ochronie na wiele lat. Jest to umowa na 5 lat z możliwością przedłużenia do 55 roku życia. Swym zakresem obejmuje szereg poważnych chorób jak udar mózgu czy zawał serca. Dużym plusem jest tutaj możliwość rezygnacji w każdym momencie bez dodatkowych kosztów.

Wyłączenia w produktach ubezpieczeniowych Alior Banku

Do głównych wyłączeń w ramach wszystkich powyższych pakietów możemy zaliczyć zajście zdarzenia:

 •  śmierci w wyniku samobójstwa w ciągu 2 lat od podpisania umowy
 •  spowodowanego przez ubezpieczonego wypadku samochodowego, w którym to był on pod wpływem alkoholu,  środków odurzających, substancji psychotropowych, narkotyków
 •  śmierci lub obrażeń w wyniku dobrowolnego udziału ubezpieczonego w aktach przemocy
 •  powstałego na skutek prowadzenia przez ubezpieczonego pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień
 •  zdarzeń powstałych na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz  obowiązujących regulaminów
 •  obrażeń ciała na skutek samookaleczenia.

Niezależnie od tego na pakiet, którego Towarzystwa się zdecydujemy zawsze należy przeczytać dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia. Bardzo istotny jest zakres i wyłączenia. Porady dotyczące sposobu i właściwego wyboru ochrony można znaleźć w naszym poradniku.

2017-08-30T13:02:56+01:0026 maja 2017|

7 komentarzy

 1. kama 2017-05-30 at 06:45 - Reply

  Mam kredyt w Alior banku. Jednak nie skorzystałam z ich ubezpieczenia. Dla mnie zdecydowanie za wąski zakres i za dużo wyłączeń.

  • radek 2017-06-05 at 08:35 - Reply

   Ja skorzystałem, nie masz czego żałować. Zdecydowanie nie polecam!!!!

  • ronka 2017-06-08 at 07:54 - Reply

   I masz rację. Też się przyglądałam tym zapisom. Zdecydowanie niekorzystne dla klienta. Dobrego i w miarę niedrogiego ubezpieczenia trzeba się naszukać. Niestety to zajmuje dużo czasu, jednak opłaca się w przyszłości. Nie dajmy się zwieść, bo potem jest problem, a nie ma pomocy. Smutna prawda.

 2. raczej nie 2017-06-13 at 12:40 - Reply

  to ubezpieczenie tak samo, jak sam alior, dla mnie porażka

  • trol 2017-06-29 at 11:55 - Reply

   alior to najbardziej przereklamowany bank. nie wiem czy cokolwiek się tam opłaca. ten bank to ma niezłych prawników, którzy dobrze wiedzą jak tworzyć umowy, żeby wycisnąć jak najwięcej. nie wiem dlaczego ludzie dajom się na to nabrać. chyba tylko z niewiedzy. ufają tym wszystkim reklamom z uśmiechniętymi paniami i panami.

 3. karol 2017-06-22 at 09:59 - Reply

  ubezpieczenie to wolę kupić bezpoeśrednio w zakładzie ubezpieczeniowym. przynajmniej mam jakiś wybór. a tu co jedno ubezpieczenie i to wszystko. klienci maja rużne ptrzeby i nikt w tych bankach tego nie rozumie. u mnie jest inne ryzyko niż np u mojego sąsiada. to normalne, mamy inne zwyczaje, inną pracę, inny tryb życia itd. dlaczego mamy tak samo się ubezpieczać????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • nowik 2017-06-26 at 14:09 - Reply

   ale kto ci karze kupować takie ubezzpieczenie w banku, o co te cale nerwy??? totalnie tego nie rozumiem. każdy ma prawo do własnego wyboru i tyle.

Leave A Comment