Bezpieczeństwo domu – na jakie rozwiązania postawić?

/Bezpieczeństwo domu – na jakie rozwiązania postawić?

Bezpieczeństwo domu – na jakie rozwiązania postawić?

Bezpieczeństwo domu – na jakie rozwiązania postawić?
5 (100%) 1 vote[s]

Coraz większa brawura złodziei i włamywaczy sprawia, że już we własnych czterech kątach nie czujemy się do końca bezpieczni. Jednym z rozwiązań jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Nawet jeśli, coś się stanie, to ubezpieczyciel pokryje wszystkie nasze szkody.

To rozwiązanie chroni nas przed samymi skutkami zdarzeń, a co jeśli chcemy móc wyłapać już pierwsze oznaki zagrożenia? Możemy skorzystać z nowych technologii oraz sprzętu szpiegowskiego. Pokażemy Wam, jak gadżety ze sklepu detektywistycznego mogą podnieść poziom Waszego bezpieczeństwa.

Otoczenie pod nadzorem

Ochronę naszego mienia najlepiej zacząć przed wejściem do mieszkania lub domu. Monitorowanie terenu sprawi, że już wcześniej będziemy wiedzieć, czy w okolicy nie kręci się nikt podejrzany. W najbliższym otoczeniu zdarza się również wiele kradzieży: zarówno z klatek schodowych, jak i podwórek.

A jakich urządzeń użyć do takich działań? Ciekawą propozycją jest kamera Flir FX z oświetlaczem podczerwieni. Koszt zakupu to około 1000 złotych. Ten rejestrator daje nam naprawdę duże możliwości. Po pierwsze podgląd obrazu możemy mieć przez całą dobę (właśnie dzięki oświetlaczowi). Po drugie kamera ma łączność WIFI, a to sprawia, że sytuację kontrolować możemy z dowolnego miejsca na Ziemi.

Co bardzo ważne, kiedy urządzenie będzie działać na zasilaczu, to jego czas pracy jest nieograniczony. Nie musimy tracić czasu na przeglądanie nieinteresujących nagrań – możemy skorzystać z czujnika, który uruchamia rejestrację po detekcji ruchu. A to jeszcze nie wszystko. Kamera umożliwia komunikację dwustronną, możemy zatem porozmawiać z nagrywaną osobą lub ją przepłoszyć, jeśli jest intruzem.

Monitorowanie mieszkania

Kiedy chcemy sprawdzić, co dokładnie dzieje się w mieszkaniu podczas naszej nieobecności, to powinniśmy przyjrzeć się ukrytym kamerom. Na rynku jest całe mnóstwo urządzeń, które pod przykrywką rejestrują otoczenie. Najwięcej inspiracji znajdziemy u profesjonalistów, czyli sklepie detektywistycznym, wybór tego typu sprzętu jest naprawdę szeroki: https://www.alfatronik.com.pl/monitorowanie-domu-i-ogrodu-c-61_63.html.

Uwagę przykuwa między innymi kamera zamaskowana w pilocie do telewizora. W każdym domu jest sporo sprzętu RTV, więc obecność pilotów nikogo nie dziwi. Ten wystarczy położyć w miejscu, z którego dobrze widać pokój, i zostawić do wykonania nagrań lub zdjęć.

A jeśli zależy nam na przykład tylko na dźwięku, to możemy wykorzystać podsłuch ukryty w odświeżaczu powietrza 5KO za około 550 złotych. Oczywiście urządzenie ma pełną funkcjonalność odświeżacza. Podsłuch można przenosić bez obawy o rozregulowanie. Automatycznie dostraja się też do warunków akustycznych w pomieszczeniu. Odbiornik podsłuchu powinien znajdować się w odległości do 800 metrów.

Plac budowy pod kontrolą

Budowa domu to nie lada wyzwanie, podczas którego należy dopilnować naprawdę wielu kwestii. Jedną z nich jest ochrona placu budowy przed złodziejami, także nieuczciwymi pracownikami firmy budowlanej. Prościej jest, kiedy nasz dom powstaje w sąsiedztwie innych, wtedy możemy poprosić o doglądanie placu również wieczorami. Wiele osób jednak decyduje się na budowę nieruchomości w dość odległej okolicy – jak wtedy radzić sobie z problemem?

Rozwiązaniem mogą być fotopułapki, czyli specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do monitorowania terenów przygranicznych oraz lasów. Urządzenia (np. fotopułapka HD TV-68M) te cechują się bardzo dużą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne i długim czasem działania. Łatwo też je zamaskować, np. wieszając na drzewie. Nagrania lub zdjęcia zrobione po detekcji ruchu otrzymujemy jako wiadomość SMS lub email, dzięki modułowi GSM.

Jak widać, dom, mieszkanie oraz plac budowy można chronić za pomocą kamer, podsłuchów i fotopułapek. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Najważniejsze jednak jest to, aby zakupiony sprzęt detektywistyczny realnie zwiększył poziom naszego bezpieczeństwa. Dodatkowo warto sięgnąć po ubezpieczenie, dzięki której będziemy mogli zrekompensować sobie skutki ewentualnej kradzieży.

2017-11-22T13:21:03+01:0022 listopada 2017|

Leave A Comment