Bank Millennium- ubezpieczenie kredytu gotówkowego, jakie warunki?

/Bank Millennium- ubezpieczenie kredytu gotówkowego, jakie warunki?

Bank Millennium- ubezpieczenie kredytu gotówkowego, jakie warunki?

Bank Millennium- ubezpieczenie kredytu gotówkowego, jakie warunki?
5 (100%) 10 vote[s]

Bank Millennium we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa SA i Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa SA stworzył dla swoich klientów, jako ubezpieczenie do kredytu gotówkowego produkt o nazwie „Bezpieczna Pożyczka”. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak jego zawarcie oraz dokonanie cesji wpływa na obniżenie oprocentowania kredytu.

Umowę można zawrzeć zarówno w chwili podpisywania umowy kredytowej, jak również w dowolnym momencie trwania zobowiązania. „Bezpieczna Pożyczka” jest przeznaczona dla osób, które w chwili jej podpisywania, doliczając okres kredytowania, nie ukończyły 75 lat. Dodatkowo, gdy zdecydujemy się od razu przy zaciąganiu kredytu na ubezpieczenie, obniżona zostanie także prowizja banku.

Składka „Bezpiecznej Pożyczki” w Banku Millennium wynosi miesięcznie 0,3% kwoty pożyczki. Doliczana jest do rat kredytu. Samą umowę można podpisać w oddziale banku (jeżeli podpisujemy ubezpieczenie razem z umową kredytu można to zrobić również przez Millenet).

Jaki jest zakres „Bezpiecznej Pożyczki” w Banku Millennium?

Umowa swym zakresem obejmuje zgon, poważne zachorowanie, utratę stałych źródeł dochodu, całkowitą niezdolność do pracy, hospitalizację, zgon lub inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Jest to więc produkt kompleksowy, zawierający w jednym: ubezpieczenie od utraty pracy, na wypadek inwalidztwa, niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na życie. Dokładny zakres oraz wyłączenia zawarte są w OWU umowy.

Okres ochrony ubezpieczenia w Banku Millennium

Umowa podpisywana jest do końca trwania pożyczki. Jeżeli spłacimy zadłużenie wcześniej, jednocześnie zakończymy ubezpieczenie. Początek okresu ochrony rozpoczyna się następnego dnia po złożeniu wniosku i jednocześnie nie wcześniej niż dzień po uruchomieniu kredytu.

Co daje ubezpieczenie kredytu w Banku Millennium?

W przypadku zaistnienia ubezpieczonego zdarzenia ubezpieczyciel spłaca:

 • całe zadłużenie, które pozostało do spłaty w przypadku śmierci, zachorowania na poważną chorobę lub całkowitej niezdolności do pracy,
 • do 36 rat w razie czasowej niezdolności do pracy,
 • do 12 rat, jeżeli ubezpieczony straci pracę,
 • do 6 rat, jeżeli trafimy do szpitala na skutek nieszczęśliwego wypadku.
 • 25% kwoty pozostałej do spłaty pożyczki w przypadku inwalidztwa lub śmierci spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem.

Co w przypadku, gdy ochroną ubezpieczeniową objętych jest kilka osób?

Jeśli zajdzie wypadek objęty ochroną, wysokość odszkodowania odpowiadającą danemu zdarzeniu, zostanie podzielona na ilość osób ubezpieczonych i w tej części wypłacona.

Czy jest górna suma ubezpieczenia?

Ubezpieczenie „Bezpieczna Pożyczka” w Banku Millennium ma określoną górną sumę ubezpieczenia, która wynosi maksymalnie 230 000 zł na każdego ubezpieczonego, bez względu na ilość i wartość pożyczek.

Jak zgłaszać ubezpieczenie?

Ubezpieczony, bądź jego rodzina, zobowiązani są do zgłoszenia zajścia zdarzenia wraz z odpowiednimi dokumentami (ich wykaz znajduje się w OWU). Szkodę zgłasza się ubezpieczycielowi. Należy wypełnić także wymagany formularz.

Co z wyłączeniami w „Bezpiecznej Pożyczce”?

Wszystkie wyłączenia zawarte są w OWU. Do głównych jednakże należą:

 • samobójstwo w okresie do dwóch lat od podpisania umowy ubezpieczenia,
 • zdarzenia powstałe wskutek stanu nietrzeźwości,
 • zdarzenia przed okresem odpowiedzialności.

Odstąpienie, wypowiedzenie umowy ubezpieczenia w Banku Millennium

Do odstąpienia mamy prawo w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy, jeżeli została ona zawarta na co najmniej 6 miesięcy. Należy wówczas złożyć stosowne oświadczenie w oddziale Banku Millennium lub placówce ubezpieczyciela. Natomiast wypowiedzenie możliwe jest w każdej chwili zgodnie z zasadami podanymi w OWU. Należy jednak liczyć się z tym, iż w chwili rezygnacji prowizja oraz oprocentowanie kredytu ulegną zmianie. W ciągu 14 dni otrzymamy zwrot całej składki ubezpieczenia (w przypadku odstąpienia od umowy, jeżeli nie było przesłanek do wypłaty odszkodowania) lub części składki za niewykorzystany okres (w przypadku wypowiedzenia umowy lub odstąpienia, jeżeli zaistniała możliwość wypłaty odszkodowania).

Jeśli szukasz taniego kredytu gotówkowego sprawdź stronę: Gotówkowe.net.

2017-04-12T09:39:58+01:0030 marca 2017|

11 komentarzy

 1. jessica 2017-04-03 at 08:04 - Reply

  Mam zamiar wziąć kredyt w Millennium. Nie wiem co z ubezpieczeniem? Warto? Przeważnie czytam, że najlepiej osobno w zakładzie ubezpieczeń. Nie chcę przepłacać. Jak myślicie, może jest ktoś, kto się ubezpieczał przy kredycie? Pomóżcie

  • patyk40 2017-04-04 at 08:40 - Reply

   Ubezpieczenie warto, ale do wysokich sum. Nie wiem, czy konkretnie w Millennium, ale moim zdaniem najlepiej się dobrze rozejrzeć. Niby takie kompleksowe ubezpieczenie brzmi dobrze, bo chroni przed skutkami wielu nieszczęść.W tej chwili mam kredyt i ubezpieczyłem go tylko na wypadek mojej śmierci, zastanawiam się czy to nie za mało.

  • sofial 2017-05-24 at 09:11 - Reply

   Mam w Millennium kredyt z ubezpieczeniem i jak na razie jestem zadowolona. Nie mam porównania jak jest w innych bankach, ale tutaj akurat jestem zadowolona.

 2. camilla 2017-04-12 at 13:13 - Reply

  Zawsze miałam ubezpieczenie kredytu, raz sobie odpuściłam, straciłam pracę i teraz jest niewesoło…

 3. zakręcona 2017-04-18 at 09:15 - Reply

  Korzystałam kiedyś z ubezpieczeń, teraz szukam raczej kredytów bez takiej konieczności. Jeżeli stwierdzę, że będzie mi potrzebne, to dokupię.

 4. zawiedziona 2017-05-04 at 08:32 - Reply

  Nie polecam! Miałam kiedyś, straciłam pracę i zostałam z niczym….

  • w porządku 2017-05-11 at 09:46 - Reply

   Ja nie narzekam. U mnie z niczym nie było problemów. Ale wiadomo są różne sytuacje…

  • mała_mi 2017-06-05 at 08:58 - Reply

   Witam! Zostałam w podobnej sytuacji. Bez pracy, ale za to z kredytem. Na szczęście udało mi się szybko znaleźć etat i jakoś przetrwałam. Ale po co płacić za coś co nie działa? Pieniądze wyrzucone w błoto.

 5. adamek 2017-06-13 at 12:46 - Reply

  czemu oni zawsze muszom te ubezpieczenia wciskac, jak bede chcial to sie sam ubezpiecze

 6. nap 2017-06-22 at 10:01 - Reply

  najpierw trzeba zaczońć od tego, kto w millennium bieże kredyt? ich oferta to czyste złodziejstwo. jak tylko dostałem od nich ofertę, to zaraz uciekłem. tam się najwięcej płaci chyba za miłą obsługę, bo nic wiencej nie dajom.

 7. boss 2017-06-23 at 09:00 - Reply

  jakie warunki? zaraz wam powiem jakie. bardzo drogie!!!!!!!!!!!! płacenie za nic. jak straciłem prace to nic nie dostałem, fige z makiem. sam musiałem sobie poradzić. jak było komu składki płacić to było ok, a potem jakieś niemiłe gadki, nachalne nagabywania itd. co to ma być. banki terz powinny sie trohe zastanowić bo wszystkich klientuw stracom.

Leave A Comment