Jak wybrać konto osobiste?

/Jak wybrać konto osobiste?

Jak wybrać konto osobiste?

Jak wybrać konto osobiste?
5 (100%) 6 vote[s]

Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, umożliwiający nam swobodne płatności oraz dostęp do reszty oferty banku. Przy ogromnej ofercie kont osobistych, trudno wybrać właściwą dla siebie formę.

Podstawowym kryterium wyboru powinny być nasze potrzeby. Nie ma konta uniwersalnego, które będzie pasować każdemu. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, więc powoli wdrażają propozycję kont, w których sami możemy zdecydować, co jest nam potrzebne. Taki elastyczny produkt posiada już Alior Bank, w jego ślady idą kolejne.

Aby wybrać optymalny rachunek, w pierwszej kolejności musimy zdiagnozować swoje potrzeby i zdecydować, czego właściwie oczekujemy i w jakim celu zakładamy konto. Nasze potrzeby będą się różnić w zależności od wieku, preferowanej formy transakcji, rodzajów i częstotliwości wpływów na konto. Atrakcyjność oferty zależy też od szeregu parametrów, które określają, ile będzie nas kosztować miesięczne prowadzenie.

Konto dla młodzieży

Pierwsze konto osobiste zakładane jest w czasie nauki – przez rodziców lub samodzielnie. Służy ono opłaceniu drobnych wydatków i nauczeniu się korzystania z bankowości.

Najczęściej rodzice namawiają dziecko, by założyło konto w tym samym banku, w którym oni mają rachunek. Często banki oferują takie produkty w pakiecie, a konta młodzieżowe mogą liczyć na preferencyjne warunki. Plusem jest to, że przelewy w obrębie jednego banku są darmowe i często błyskawiczne.

Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie są ograniczeni do takiego wyboru. Konta młodzieżowe są zwykle bezpłatne, z darmową kartą i podstawowymi usługami, np. przelewami. Może jednak okazać się, że niskie koszty prowadzenia konta osobistego uzależnione są od regularnych wpływów.

Warto także pamiętać o tym, by mieć pod ręką bankomat, w którym za darmo wypłacimy pieniądze – cóż nam po najlepszej nawet ofercie, jeśli za każdą wypłatę będziemy słono płacić?

Dobrym wyjściem może okazać się konto w banku z dostępną aplikacją, która pozwoli nam na bieżąco kontrolować stan rachunku. Należy też zadbać o darmowe przelewy, kartę płatniczą i płatności internetowe. Tutaj pomocne mogą okazać się rankingi kont osobistych, jak kontomat.net.

Konto bankowe dla zaawansowanych użytkowników

Wraz z upływem czasu zmieniają się nasze potrzeby, więc i konto bankowe powinno im sprostać. Dla osób, które pracują, najważniejsze jest kontrolowanie domowego budżetu, możliwość automatycznego oszczędzania oraz dostęp do bardziej zaawansowanej oferty.

Banki oferują tu wiele możliwości:

  • konto dla pary z możliwością wspólnego zarządzania pieniędzmi,
  • konto osobiste z możliwością prowadzenia konta firmowego,
  • konto osobiste z dodatkowymi subkontami: walutowymi, oszczędnościowymi,
  • limit kredytowy, karta kredytowa do konta bankowego,
  • konto osobiste połączone z planami systematycznego oszczędzania.

To jednak nie wyczerpuje pełnej oferty. Obecnie banki w walce o klienta starają się zapewnić pełną obsługę w ramach jednej aplikacji. W ramach usług poszczególnych instytucji możemy więc za pomocą kilku klików wziąć kredyt gotówkowy, ubezpieczyć dom lub auto, założyć lokatę lub zainwestować na giełdzie.

Od tego, w jaki sposób zamierzamy korzystać z usług bankowych należy uzależnić swój wybór. Jeśli wolimy osobiste wizyty w placówce – kluczowa będzie dla nas jej bliskość. Jeśli dużo korzystamy z internetu – dużo lepszym wyborem będzie bank z rozbudowaną aplikacją.

2017-11-15T14:25:58+01:0015 listopada 2017|

Leave A Comment