Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie do kredytu?

/Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie do kredytu?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie do kredytu?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie do kredytu?
5 (100%) 1 vote[s]

Decydując się na kredyt hipoteczny czy gotówkowy z pewnością otrzymamy propozycje od doradcy finansowego przystąpienia do ubezpieczenia. Wykupienie polisy jest istotnym składnikiem wpływającym na wysokość miesięcznej raty, dlatego podpowiadamy jak i gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie?

Każdy bank do oferty kredytu dołączą również możliwość ubezpieczenia kredytu. Jest to zabezpieczenie zarówno jednej, jak i drugiej strony transakcji. W związku z tym, że miesięczna składka wpływa na wysokość rat warto zapoznać się z kilkoma ofertami przed podpisaniem umowy. Co ważne, nie musimy decydować się na polisę proponowaną przez bank. Bardzo często mogą się one okazać mniej korzystne niż te, które znajdziemy na własną rękę. Każde z towarzystw ubezpieczeniowych proponuje trochę inne warunki, które będą mniej lub bardziej do nas dopasowane. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia a zwłaszcza wyłączeniami (sytuacje, w których nie jesteśmy objęci ochroną). Pamiętajmy o tym, że polisa, którą wykupimy będzie nam towarzyszyła tak samo długo jak kredyt, w związku z tym, należy dokładnie czytać umowę.

Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia kredytu?

Chcąc znaleźć najtańsze ubezpieczenie dopasowane do nas możemy skorzystać ze stron internetowych, umożliwiających porównanie ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Na podstawie podanych przez nas danych w ciągu kilku chwil otrzymamy ceny polis w kilku lub kilkunastu firmach. Następnie trzeba dokładnie przeanalizować kilka pozycji, bo być może ubezpieczenie droższe o kilka złotych okaże się bardziej komfortowe dla nas. Plusem korzystania z tego typu wyszukiwarek jest także możliwość natychmiastowego zakupienia, co jest bardzo wygodne, i pozwoli nam zaoszczędzić czas.

Dla osób preferujących kontakt bezpośredni idealnym rozwiązaniem jest spotkanie z doradcą finansowym. Osoby te zajmują się, nie tylko wyszukiwaniem kredytów, inwestycją oszczędności, ale także doradzaniem w kwestii ubezpieczeń. Na spotkaniu należy dokładnie przedstawić swoją sytuację i na podstawie tych danych doradca przygotuje listę polis. Dzięki temu poznamy zarówno droższe, jak i tańsze opcje. Warto wspólnie dokładnie przeanalizować wszystkie warunki i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Dzięki temu, że większość osób ma dostęp do internetu mamy możliwość sprawdzenia jakie opinie i doświadczenia mają inne osoby korzystające z ubezpieczeń kredytu. Warto w tym celu przeszukać fora i blogi. Z pewnością znajdziemy tam wiele pożytecznych informacji.

Niska składka – mała ochrona?

Wśród Polaków nadal panuje przekonanie, że jak coś jest tanie to jest kiepskiej jakości. Dotyczy to nie tylko produktów takich, jak odzież czy meble, ale także usług w tym ubezpieczenia. Wydaje się nam, że im więcej zapłacimy tym większa ochronę będziemy mieli. Nie do końca jest to prawda.

Owszem wyższa składa często wiąże się z większym zakresem odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego ale nie zawsze. Jeżeli oczekujemy podstawowego zakresu ochrony nie musimy przepłacać. Przeanalizujmy dokładnie wszystkie zagrożenia i na tej podstawie podejmijmy decyzję.

2018-01-15T08:57:39+01:0015 stycznia 2018|

Leave A Comment